• Zadzwoń do nas:
  • tel./fax (89) 624 21 88




Ogłoszenie

Zapraszamy do składania ofert na dostawę (zakup) pieca piekarniczego, jednokomorowego z komorą wzrostową oraz okapem dedykowanym do w/w sprzętu.

Pliki do pobrania znajdują się poniżej:

Rozstrzygnięcie postępowania ofertowego z dnia 22.11.2022 dotyczącego realizacji projektu:



 


NazwaOpcje
Załącznik nr 1 oświadczenie o wykluczeniu.docx pobierz Załącznik nr 2 oświadczenie spelnienie warunków.doc pobierz Załącznik nr 3 Formularz oferty.docx pobierz Załącznik nr 4 zaproszenie ofertowe - piec.docx pobierz Informacja o wyborze i sposób rozstrzygnięcia .pdf pobierz Protokół.pdf pobierz


Projekt „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”

 

Nasz Warsztat został zakwalifikowany do wzięcia udziału w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej o nazwie „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”.

 

Głównym celem w/w projektu jest przygotowanie pewnych propozycji, których zadaniem jest modyfikowanie już znanych i wprowadzanie nowych pomysłów w zakresie rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnością. Owe zmiany mają pomóc w zwiększeniu samodzielnego funkcjonowania naszych uczestników, a ponadto podnieść jakość i efektywność działań oferowanych w warsztacie. W programie poruszona jest również kwestia usług asystenckich, które zostaną wypracowane, przetestowane, wdrożone oraz w odpowiednim czasie upowszechnione.

 

Realizacja projektu da możliwość gruntownej analizy funkcjonującego systemu wspierania oraz wdrożenia rozwiązań umożliwiających włączenie osób z niepełnosprawnością w życie społeczne. Jest on kierowany nie tylko do wszystkich grup OzN, ale również do ich najbliższego otoczenia i instytucji wspierających. Wszystkie już podjęte i przewidziane zadania opierają się o Konwencję o Prawach Osób z Niepełnosprawnością.

 

Projekt składa się z 7 kamieni milowych:

 

1. Diagnoza potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z analizą rozwiązań prawnych z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych.

 

2.Przygotowywanie propozycji zmian w zakresie modyfikacji istniejących i nowych instrumentów systemu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych.

 

3. Konsultacje społeczne zaproponowanych zmian.

 

4. Pilotaż zmodyfikowanych i nowych instrumentów.

 

5. Modyfikacja przetestowanych rozwiązań.

 

6. Konsultacje społeczne wypracowanych rozwiązań.

 

7. Opracowanie ostatecznego kształtu proponowanych zmian.

 

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z projektem na oficjalnej stronie organizacji PFRON

(link poniżej)

https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/projekty/projekty-ue/program-operacyjny-wiedza-edukacja-rozwoj/aktywni-niepelnosprawni-narzedzia-wsparcia-samodzielnosci-osob-niepelnosprawnych/informacje-o-projekcie/


Projekt „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”

1

Pokaż

2

Pokaż

3

Pokaż

4

Pokaż

5

Pokaż

6

Pokaż

7

Pokaż


APEL O POMOC DLA WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ

 

Szanowni Państwo,


 

Apelujemy o pomoc dla Warsztatów Terapii Zajęciowej!


 

Apelujemy o pomoc, polegającą na zwiększeniu, jeszcze w tym roku, kwoty dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych miesięcznego kosztu uczestnictwa jednej osoby w zajęciach prowadzonych w naszych placówkach o 600 zł, a także o odpowiedni wzrost dofinansowania tej działalności w latach następnych. W całym kraju jest 726 tego typu placówek, prowadzących w stosunku do dorosłych osób z niepełnosprawnościami codzienną, niezbędną rehabilitację. Niestety nie dla wszystkich jest oczywiste, że dla tych osób warsztaty są oknem na świat. Naszym wsparciem obejmujemy niemal 28.000 dorosłych osób z niepełnosprawnościami, w większości intelektualnymi. Wspieramy tych, którzy są wykluczeni, którzy zmagają się z odrzuceniem, izolacją i niezrozumieniem.


 

Warsztaty zatrudniają około 10.000 pedagogów, psychologów, trenerów pracy, instruktorów terapii, fizjoterapeutów i rewalidatorów, z ogromnym doświadczeniem i kwalifikacjami. To wspaniali ludzie, którym się chce i którzy potrafią dotrzeć do uczestników. To ludzie z misją i ogromnym sercem. Dzięki Ich pracy, od 30 lat Warsztaty Terapii Zajęciowej są liderami w działaniach włączających osoby z niepełnosprawnościami w życie społeczne i zawodowe kraju. Dzięki naszym placówkom, osoby z niepełnosprawnościami uczą się niezależności i funkcjonowania w swoim naturalnym środowisku, jednocześnie nie muszą korzystać z Domów Pomocy Społecznej, gdzie koszt ich utrzymania byłby znacznie wyższy. Zmieniająca się pod wpływem reform i wprowadzania standardów, misja i wizja Warsztatów Terapii Zajęciowej, zobowiązuje nas do prowadzenia rehabilitacji na bardzo wysokim poziomie, a to wymaga znacznych nakładów finansowych. Tymczasem, wraz ze wzrostem oczekiwań wobec naszych placówek i wprowadzaniem nowych standardów, finansowanie nie nadąża nawet za rosnącą inflacją i wzrostem płacy minimalnej. Niestety od kilkunastu lat ledwo co wiążemy koniec z końcem. 2 Warsztaty Terapii Zajęciowej utrzymują się w 90 % ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i w 10% ze środków samorządu.


 

Otrzymywane środki muszą wystarczyć na wynagrodzenia kadry, utrzymanie budynków, ogrzewanie, wodę, zakup sprzętu i doposażenia oraz materiałów do terapii, trening ekonomiczny, a przede wszystkim dowóz uczestników do placówek, oraz wiele innych kosztów wynikających z codziennego funkcjonowania. Swoim działaniem obejmujemy nie tylko miasta, ale i gminy wiejskie, które niejednokrotnie są obszarami wykluczonymi komunikacyjnie, a dla osób tam mieszkających często jesteśmy jedyną nadzieją. Większość warsztatów dowozi uczestników na zajęcia po kilkaset kilometrów dziennie. Ceny paliwa są ogromne i nieprzewidywalne, a warsztaty nie są wstanie pokryć tych kosztów.


 

Nasze placówki są w złej sytuacji finansowej i niestety pogarsza się ona z roku na rok...


 

Zachęcamy do zapoznania się z całą treścią apelu, który znajduję się w poniższym załączniku:


 



 

 


NazwaOpcje
LIST OTWARTY WTZ_20222.pdf pobierz


OGŁOSZENIE

Zapraszamy do składania ofert na dostawę (zakup) samochodu 9-cio miejscowego specjalnie przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich.


Pliki do pobrania:
1.
Zaproszenie SPRON (.docx)
2. Załącznik nr 1 oświadczenie o wykluczeniu (.docx)
3. Załącznik nr 2 oświadczenie o spełnieniu warunków (.docx)
4. Załącznik nr 3 Formularz oferty (.docx)

 

Pytania dotyczące oferty:
1. Pytanie z dnia 16.03.2021:
Czy dopuszcza się kolor biały zwykły zamiast czarnego metalizowanego?
Odp. Tak, dopuszcza się.


 

Rozstrzygnięcie postępowania ofertowego z dnia 17.03.2021 dotyczącego realizacji projektu:

1. Protokół z otwarcia ofert (.jpg)

2. Informacja (zawiadomienie) o wyborze wykonawcy (.jpg)

3. Sposób rozstrzygnięcia postępowania (.jpg)

Formularz kontaktowy




NazwaOpcje
Załącznik nr 1 oświadczenie o wykluczeniu.docx pobierz Załącznik nr 2 oświadczenie spelnienie warunków.doc.docx pobierz Załącznik nr 3 Formularz oferty.docx pobierz zaproszenie SPRON.doc pobierz zaproszenie SPRON.doc pobierz zaproszenie SPRON.doc pobierz DSC_0146 oprr.jpg pobierz DSC_0147 poopr.jpg pobierz DSC_0148 popr.jpg pobierz


"Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami"

             W ramach projektu grantowego „Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami”  - realizowanego na podstawie umowy nr  UEB/000040/14/D z PFRON i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach POWER Działanie 2.8. Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym -  otrzymaliśmy grant na pokrycie kosztów zakupu środków ochrony osobistej dla pracowników zaangażowanych w bezpośrednią pracę z osobami z niepełnosprawnościami w sytuacji zagrożenia COVID -19 oraz środków dezynfekcyjnych i wyposażenia potrzebnego do stosowania dla ochrony zdrowia i życia uczestników zajęć Warsztatu Terapii Zajęciowej. Zostały zakupione między innymi pulsoksymetry, termometry bezdotykowe, płyny dezynfekujące, rękawiczki lateksowe, maseczki, żele antybakteryjne, dozowniki płynów antybakteryjnych i inne. 
            Otrzymane wsparcie zaspokoiło faktyczne potrzeby Placówki w zakresie  wyżej wspomnianego bezpieczeństwa.

 


"Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami"


Warsztat Terapii Zajęciowej

ul. Wielbarska 4

12-100 Szczytno

tel./fax 89 624 21 88

e-mail: spron-wtz@wp.pl

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00-15.00.

 

Powered by Meteoryt